ANASAYFA

ALMANYA DA

SOSYAL HAYATIMIZ

ALMANYA DA

EGITIM VE KÜLTÜR HAYATIMIZ

ALMANYA DA

IS VE MESLEK DURUMUMUZ

ALMANYA DA

POLITIK FAALIYETLERIMIZ

LOBISIZLIGIN NEDENLERI

TÜRKIYE ILE ILISKILER

SIZDEN GELEN PAYLASIMLAR

KÜNYE VE ILETISIM  BILGILERIÖmer Yasemin, 1965 de Gaziantep de dogdu. Cumhuriyet Ilkokulu, Merkez Ortaokulu, Ticaret Lisesinden sonra Eskisehir Anadolu Üniversitesinde IIBF – Isletme Bölümünü bitirdi. Yurtdışında yabancı dil ve mesleki egitim planları çerçevesinde 1991 yılında Almanya ya geldi.

Uluslararası geçerliligi olan Goethe Institut den Almanca yeterlilik belgesi aldıktan sonra mesleginin Almancasını ögrenmek için üniversiteye devam etti. O dönemde sayısı artmaya başlayan Türk işyerlerinin işyeri yönetimi, muhasebe ve maliyet planlama gibi konularda eksikliklerinin oldugunu gördü ve kendini bu yönde geliştirdi. Su anda Alman mali müşavir ortagı ile Türk işyerlerine müşavirlik ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Türkiye´den getirdigi teşkilatcı duygularının üzerine gelen hasret duygusu, onu, buradaki Vatandaşlarımız için faydalı sosyal çalışmalara teşvik etti. Belediye Yabancılar Meclisi üyeligi ve dernek çalışmalarının yanısıra Türkiye deki yönetime destek veren bir organizasyonda bölge teşkilatlanma başkanlıgı sıfatı ile gönüllü hizmet verdi.

Su anda herhangi bir sosyal çalışma içinde yer almamakla beraber, bir sonraki takım çalışması imkanına kadar, gönlündeki hizmet duygularını bu sayfada dile getirmeye devam ediyor.


omeryasemin@goldmail.de

T:+49 - 2102 - 5306943

Fritz-Windisch-Str. 120, D - 40885 RATINGEN

M:+49 - 172 - 2947096


ANA SAYFAYA DÖNÜS